صفحه اصلی > چهره ها : از زندگی شروین حاجی پور بیشتر بدانیم

از زندگی شروین حاجی پور بیشتر بدانیم

از زندگی شروین حاجی پور بیشتر بدانیم

از زندگی شروین حاجی پور بیشتر بدانیم

از زندگی شروین حاجی پور بیشتر بدانیم

شروین حاجی پور خواننده ایرانی

شروین حاجی آقاپور خوانندهٔ ایرانی متولد۱۰ فروردین ۱۳۷۶در هادی شهر بابلسر به دنیا آمد. او در فاصله چند روز پس از خواندن ترانه اعتراضی «برای…» به یکی از مشهورترین چهره‌های اعتراضات ۱۴۰۱ ایران تبدیل شد. وی این ترانه را طبق توئیت‌های اعتراضی برای همراهی با مردم معترض اجرا نمود.

چکیده ای از بیوگرافی شروین حاجی پور

نام: شروین حاجی آقاپور

تاریخ تولد: ۱۰ فروردین ۱۳۷۶

محل تولد: هادی شهر بابلسر، مازندران

حرفه: خواننده، آهنگساز

بیوگرافی شروین حاجی آقاپور

شروین حاجی آقاپور مشهور به شروین حاجی پور، در ۱۰ فروردین ۱۳۷۶ در هادی شهر بابلسر در یک خانواده چهار نفره به دنیا آمده و فارغ التحصیل رشته اقتصاد و عضو کانون موسیقی دانشگاه مازندران است‌.

او یک خواهر به نام کمند دارد از کودکی علاقه زیادی به  موسیقی و سازها داشت و دوست داشت به صورت حرفه ای این هنر را دنبال کند، از حدود هشت سالگی نوازندگی را با ویولن آغاز نمود و تمرینات خود را شروع کرد.

از نخستین ترانه ها و ترک های شروین که به صورت رسمی منتشر نموده می توان به شاید بهشت خراب، اگه برگردی، خونه و تمام من… اشاره کرد. سبک شروین حاجی پور هنگامی بر سر زبان ها افتاد و به شهرت رسید که در مسابقه استعدادیابی عصر جدید احسان علیخانی شرکت نمود و با اجرایی فوق العاده توجه داوران و مخاطبان تلویزیونی را به خود جلب نمود.

از زندگی شروین حاجی پور بیشتر بدانیم

سوابق هنری شروین حاجی آقاپور

شروین حاجی آقا پور متخصص در نوازندگی و ترانه سرایی است و در نوازندگی با گیتار تخصص بالا داشته و صدای دلنشین او از مهمترین خصوصیات وی به حساب می آید که او را نسبت به دیگر خواننده ها متمایز کرده است.

دستگیری و بازداشت شروین حاجی پور

شروین حاجی‌پور در ۷ مهرماه ۱۴۰۱ به علت موزیک ویدئوی «برای…»، به وسیله مأموران امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شد. ۹ مهرماه خبرگزاری دولتی برنا، وابسته به وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی، ادعا کرد «به‌رغم شایعات منتشر شده»، حاجی‌پور «بازداشت نشده‌است» اما یک روز بعد، خواهر او اعلام نمود برخلاف شایعات بعضی رسانه‌های حکومتی، او آزاد نشده و هنوز در بازداشت «اداره اطلاعات ساری» است. او در ۱۲ مهر 1401 به وسیله وثیقه آزاد شد.

ازدواج شروین حاجی آقاپور

شروین حاجی آقاپور مجرد است و فعلا ازدواج نکرده است.

شروین حاجی‌پور برنده جایزه «گرمی» برای آهنگ «برای»

جایزه گرمی بهترین ترانه در بخش «آهنگ برای تغییرات اجتماعی» شصت و پنجمین دوره اهدای جوایز گرمی به تک آهنگ «برای» شروین حاجی‌پور اهدا شد.

دیدگاهتان را بنویسید