صفحه اصلی > تکنولوژی : بازگشت یک آیفون قدیمی و فراموش‌شده به بازار در سال 1403

بازگشت یک آیفون قدیمی و فراموش‌شده به بازار در سال 1403

بازگشت یک آیفون قدیمی و فراموش‌شده به بازار

بازگشت یک آیفون قدیمی و فراموش‌شده به بازار در سال 1403

بازگشت یک آیفون قدیمی و فراموش‌شده به بازار در سال 1403

اپل در اقدامی غیرمنتظره، فروش آیفون ۱۲ مینی ریفربیشد را ازطریق فروشگاه رسمی‌اش شروع کرد.

به گزارش خبرآنلاین، اپل پس از رونمایی گوشی‌های سری آیفون ۱۴ در سال ۲۰۲۲، فروش آیفون ۱۲ مینی را متوقف کرد؛ با این‌حال مدل ریفربیشد گوشی کوچک اپل تا ماه‌ها ازطریق وب‌سایت رسمی این شرکت قابل‌تهیه بود. در آن زمان خرید گوشی آیفون ۱۲ مینی ریفربیشد تنها در کانفیگ مجهزبه ۱۲۸ گیگابایت حافظه ذخیره سازی امکان‌پذیر بود.

اکنون بیش‌از یک سال بعد، مدل ریفربیشد آیفون ۱۲ مینی بار دیگر در فروشگاه رسمی اپل فهرست شده است. این بار آیفون ۱۲ مینی ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی دارد. نکته‌ی جالب‌تر این است که قیمت گوشی آیفون ۱۲ مینی ۲۵۶ گیگابایتی ریفربیشد از مدل ۱۲۸ گیگابایتی کمتر است (۵۲۹ دلار دربرابر ۵۷۹ دلار).

تولید آیفون ۱۳ مینی پس از رونمایی آیفون ۱۵ متوقف شد تا تمام گوشی‌های سری مینی از فروشگاه رسمی اپل حذف شوند؛ با این اوصاف بازگشت آیفون ۱۲ مینی به فروشگاه اپل اتفاقی قابل‌توجه است. در لحظه‌ی نوشته‌شدن این مقاله، آیفون ۱۲ مینی تنها مدل از گوشی‌های مینی است که به‌صورت رسمی توسط اپل فروخته می‌شود.

اپل نخستین‌بار مدل مینی را در قالب خانواده‌ی آیفون ۱۲ رونمایی کرد. در آن زمان تعداد زیادی از طرفداران اپل ابراز خوشنودی کردند، اما آمار نشان می‌داد که فروش آیفون مینی چندان زیاد نیست. اپل یک سال دیگر به آیفون مینی فرصت داد، اما آیفون ۱۳ مینی هم به فروش چشمگیر دست پیدا نکرد. در نهایت گوشی‌های سری مینی جای خودشان را به آیفون پلاس دادند.

 

دیدگاهتان را بنویسید