صفحه اصلی > غذا و نوشیدنی : دستور پخت کیک سیب فرانسوی خوشمزه و لذیذ

دستور پخت کیک سیب فرانسوی خوشمزه و لذیذ

دستور پخت کیک سیب فرانسوی خوشمزه و لذیذ

دستور پخت کیک سیب فرانسوی خوشمزه و لذیذ

دستور پخت کیک سیب فرانسوی خوشمزه و لذیذ

طرز تهیه کیک سیب فرانسوی

مدت‌زمان آماده‌سازی و تهیه این غذا ۶۰-۹۰ دقیقه است.

مقدار مواد اعلام شده در این آموزش مناسب برای یک قالب ۱۸-۲۰ سانتیمتر است.

درجه سختی تهیه این غذا در دسته‌بندی متوسط قرار دارد.

مواد لازم جهت تهیه کیک سیب فرانسوی:

طرز تهیه کیک سیب فرانسوی خوشمزه

مرحله اول | آماده‌سازی فر و مواد اولیه

در اولین مرحله به سراغ آماده‌سازی مواد اولیه روید. برای تهیه بیشتر کیک و شیرینی‌ها بهتر است مواد اولیه در دمای محیط قرار گیرند. تهیه این کیک سیب فرانسوی نیز از این قاعده کلی جدا نیست. تمام مواد اولیه این کیک را از ۳۰-۶۰ دقیقه قبل از شروع پخت در دمای محیط قرار دهید. در همین مرحله فر را روشن کنید تا به خوبی گرم شود.

مرحله دوم | ترکیب کره و پودر قند

در دومین مرحله به سراغ کره روید. کره را در کاسه مناسب بریزید. پودر قند را به آن اضافه کنید و با لیسک کمی به هم زنید تا مواد حالت خمیری به خود گیرند. حال با کمک همزن برقی یا دستی مواد را ۳-۴ دقیقه به خوبی بهم زنید تا رنگ کره روشن شود و مواد شما بافتی پفکی به خود گیرد.

مرحله سوم | افزودن تخم‌مرغ و وانیل

در مرحله سوم به سراغ افزودن تخم‌مرغ‌ها روید. تخم‌مرغ‌ها را یکی‌یکی به ترکیب مواد مرحله قبل اضافه کنید و مواد را به هم زنید تا تخم‌مرغ‌ها به خوبی با مواد کیک ترکیب شوند. در همین مرحله مقداری وانیل به مواد کیکتان اضافه کنید و همه مواد را به هم زنید.

مرحله چهارم | ترکیب مواد خشک

در مرحله چهارم به سراغ ترکیب مواد خشک روید. آرد سفید قنادی، بیکینگ پودر و نمک را با هم ترکیب کنید. ترکیب فوق را ۲-۳ باز از الک رد کنید. این کار موجب نرم و لطیف شدن بافت نهایی کیک شما می‌شود.

مرحله پنجم | افزودن مواد خشک به مایه کیک

در مرحله پنجم مواد خشکتان را طی ۲-۳ مرحله به مایه کیک اضافه کنید و با کمک لیسک مواد را به خوبی بهم زنید تا با هم ترکیب شوند.

مرحله ششم | آماده‌سازی سیب‌ها

در مرحله ششم به سراغ سیب‌ها روید. آن‌ها را بشویید و پوست بگیرید. سیب‌ها را به ابعاد دلخواه برش زنید و کنار گذارید.

مرحله هفتم | آماده‌سازی و انتقال به قالب کیک

در هفتمین مرحله به سراغ آماده‌سازی قالب کیک روید. ته قالب را کاغذ روغن قرار دهید. حال مایه کیک را در قالب بریزید و با لیسک روی سطح مواد را صاف کنید و سیب‌های برش زده را به شکل دلخواه روی مواد کیک بچینید.

مرحله هشتم | پخت کیک

قالب کیک را در طبقه وسط فر قرار دهید. در فر‌های برقی دمای ۱۷۵-۱۸۰ درجه به مدت ۳۰-۴۰ دقیقه زمان دهید تا کیک به خوبی بپزد. پس از گذشت زمان اعلام شده خلال‌دندانی در مرکز کیک فروکنید اگر ذره‌ای از مواد کیک به آن نچسبیده بود بدین معناست که کیک شما به‌خوبی پخته است.

مرحله نهم | تزیین و سرو کیک سیب

در آخرین مرحله به کیک درهمان قالب و در دمای محیط ۱۵-۲۰ دقیقه زمان دهید تا خنک شود. سپس آن را از قالب خارج کنید و برش زنید. با توجه به ذائقه و سلیقتان می‌توانید با مقداری پودر دارچین یا پودر قند کیک سیب فرانسویی جذابتان را تزیین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید