صفحه اصلی > سلامتی : علت سردی پاها در طول روز

علت سردی پاها در طول روز

علت سردی پاها در طول روز

علت سردی پاها در طول روز

سردی پا نشانه چیست؟

بسیاری از افراد در دوره ای از زندگی خود دچار سردی پا می شوند. برخی از علل موقتی و بی ضرر هستند ، اما برخی دیگر می توانند شرایط جدی تر سلامتی را نشان دهند.

سرد بودن پاها ممکن است پاسخ طبیعی بدن شما به دما باشد، اما گاهی اوقات می تواند مربوط به یک بیماری پزشکی باشد که نیاز به درمان دارد. بیماری های دیابت تا کم خونی می تواند بر روی درجه حرارت پای شما تأثیر بگذارد.

علت سردی پاها

دلایل مختلفی برای سرد شدن پا وجود دارد. گاهی اوقات ، ساده ترین دلیل کمبود گرما است. با این حال ، دلایل دیگری نیز وجود دارد.

گردش خون ضعیف رایج ترین دلایل سردی پاها می باشد

علت سردی پاها در طول روز

• علت سردی پاها: گردش خون ضعیف

این یکی از رایج ترین دلایل سردی پاها است. گردش خون ضعیف باعث می شود که خون گرم کافی به طور مرتب به پای شما نرسد و باعث خنک شدن آنها نسبت به بقیه بدن شود.

مشکلات گردش خون می تواند در نتیجه یک بیماری قلبی ایجاد شود ، جایی که قلب تلاش می کند خون را با سرعت کافی سریع پمپاژ کند. گردش خون ضعیف می تواند نتیجه نشستن بیش از حد باشد. اگر تمام روز برای کار پشت میز بنشینید ، ممکن است سردی پا را تجربه کنید. سیگار کشیدن همچنین می تواند باعث گردش خون ضعیف شود.

• علت سردی پاها: کم خونی

کم خونی هنگامی ایجاد می شود که کمبود گلبول قرمز داشته باشید. این یکی دیگر از دلایل شایع سرد شدن پا است ، به ویژه در موارد شدید کم خونی. کم خونی فقر آهن حتی در افراد بسیار سالم نیز ممکن است رخ دهد. با تغییر در رژیم غذایی و با مصرف مکمل ها می توان نسبتاً راحت آن را درمان کرد.

• علت سردی پاها: دیابت نوع 1 و 2

دیابت می تواند باعث شود نه تنها پاها در هنگام لمس سرد باشند ، بلکه باعث شود که پاها به دلیل آسیب عصبی احساس سرما کنند. علائم دیگر دیابت ممکن است بی حسی یا گزگز پا باشد. اگر علائم آسیب عصبی در پا را تجربه کردید ، به پزشک خود مراجعه کنید و برای بررسی بریدگی یا زخم آنها بیشتر مراقبت کنید.

• علت سردی پاها: کم کاری تیروئید

این وضعیت زمانی اتفاق می افتد که تیروئید کم کار باشد و به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید نکند. این امر در متابولیسم بدن تداخل ایجاد می کند. از آنجا که متابولیسم هم ضربان قلب و هم دمای بدن را کنترل می کند ، تیروئید کم کار می تواند به کاهش گردش خون و سرد شدن پا کمک کند.

استرس و اضطراب یکی از دلایل بروز بیماری رینود می باشد

علت سردی پاها در طول روز

• علت سردی پاها: بیماری یا پدیده رینود

رینود باعث می شود که بدن شما بیش از حد به سرما واکنش نشان دهد. با کاهش دما ممکن است انگشتان دست و پا احساس بی حسی و یخ زدگی کنند. گاهی حتی رنگ پوست تغییر می یابد ، ابتدا کم رنگ و سپس آبی می شود. با گرم شدن ممکن است  احساس سوزش و قرمز شوند. هوای سرد ، تهویه هوا نامناسب و استرس یا اضطراب می تواند این مشکل را به وجود آورد.

• علت سردی پاها: بیماری بورگر

بیماری بورگر یا ترومبوآنژئیت انسدادی یک بیماری نادر است ، اما اگر سیگار می کشید یا دخانیات می جوید و پاهایتان سرد است ، دلیل این شرایط ممکن است این مشکل باشد. این بیماری که به مصرف دخانیات مرتبط است باعث تورم عروق خونی در دست و پا می شود. این جریان خون را کند می کند و می تواند لخته ایجاد کند و باعث عفونت شود.

• علت سردی پاها: کلسترول بالا

اگر کلسترول بالایی دارید ممکن است در معرض خطر بیشتری از مشکلات گردش خون باشید که منجر به سرد شدن پا می شود. مشکل در گردش خون نتیجه تجمع کلسترول و التهاب در رگ های خونی شما است.

تشخیص پاهای سرد

از آنجا که دلایل گسترده ای برای سردی پا وجود دارد ، مراجعه به پزشک بسیار مهم است. آنها به شما کمک می کنند تا بیماری های زمینه ای احتمالی را تشخیص داده و درمان را شروع کنید. پزشک از علائم و سابقه پزشکی شما سوال می کند و شما را معاینه می کند. آنها همچنین ممکن است آزمایشاتی را برای تأیید یا رد مشکلات پزشکی که علت سردی پای شما می شود ، انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید