صفحه اصلی > غذا و نوشیدنی : آموزش درست کردن قهوه یخی تایلندی

آموزش درست کردن قهوه یخی تایلندی

آموزش درست کردن قهوه یخی تایلندی

آموزش درست کردن قهوه یخی تایلندی

آموزش درست کردن قهوه یخی تایلندی

روش آماده سازی قهوه یخی تایلندی

قهوه ی سرد تایلندی، در تمام خیابان ها و سواحل تایلند فروخته می شود و بسیار عالی است که در یک روز گرم که به سادگی بر روی یخ سرو شود و تشنگی را برطرف کند.

طرز تهیه قهوه یخی تایلندی

این قهوه ی سرد تایلندی معتبر بهتر از معجون کافی شاپ است، به علاوه تهیه آن آسان است و هزینه آن خیلی کم است. درست کردن آن در منزل خودتان به این معنی است که می خواهید مخلوط یا مارک قهوه ی مورد علاقه خود را انتخاب کنید. این نوشیدنی در تمام خیابان ها و سواحل تایلند فروخته می شود و بسیار عالی است که در یک روز گرم که به سادگی بر روی یخ سرو شود و تشنگی را رفع کند.

قهوه یخ زده تایلندی، پر انرژی، خامه ای و شیرین است. از هر نوشیدنی قهوه یک پارچ درست کنید و آن را در یخچال نگه دارید تا هر زمان که روحیه ی شما را تحت تاثیر قرار می دهد یک فنجان کافئین و شکر مناسب است.

 

مواد لازم برای قهوه ی سرد تایلندی :

 قهوه داغ (یا قهوه فوری قوی)  2 فنجان (450 گرم)
 شیر غلیظ شده شیرین شده 4 تا 6 قاشق غذاخوری
 شیر تبخیر شده (یا خامه سنگین تازه) 1/4 فنجان

 

مراحل تهیه ی قهوه یخی تایلندی :

مواد لازم را آماده کنید. قهوه داغ را برای مخلوط کردن و ریختن در ظرف شیشه ای یا ظرف دیگری بریزید.

شیر غلیظ شده شیرین را اضافه کنید تا مزه دار شود و خوب هم بزنید تا حل شود. چند قطعه یخ به آن اضافه کنید و به مدت 1 ساعت یا بیشتر در یخچال قرار دهید.

برای سرو، داخل هر لیوان چند قطعه یخ قرار داده و قهوه را روی آن بریزید. هر نوشیدنی را با چند قاشق غذاخوری شیر تبخیر شده یا خامه سنگین پر کنید.

 

نکته :

قهوه سرد تایلندی بهتر است با قهوه تازه دم شده درست شود. با این حال، اگر از قهوه باقیمانده استفاده می کنید، قبل از شروع دستور تهیه، آن را مقداری گرم کنید.

تغییرات دستور العمل

 1 قاشق چایخوری هل آسیاب شده را به همراه شیر تغلیظ شده شیرین شده به قهوه یخ زده اضافه کنید و زمانی که خنک شد طبق دستور انجام بدهید.

 نصف قاشق چایخوری عصاره بادام خالص یا عصاره وانیل را به همراه شیر تغلیظ شده شیرین شده اضافه کنید.

 

آیا قهوه یخ زده تایلندی طعم قوی قهوه را دارد؟

قهوه یخ زده تایلندی با قهوه بسیار قوی شروع می شود. شیر تغلیظ شده شیرین و تبخیر شیر یا خامه کمی به کاهش آن کمک می کند، اما طعم قهوه قوی دارد. قهوه یخ تایلندی نیز بسیار شیرین است، که شدت قهوه را خنثی می کند. با تنظیم مقدار شیر تغلیظ شده شیرین شده می توانید شیرینی آن را تنظیم کنید.

 

آیا قهوه یخ زده تایلند کافئین دارد؟

از آنجا که قهوه یخ تایلندی با استفاده از یک پایه قهوه غلیظ تهیه می شود ، نوشیدنی کافئین دار است. برای کاهش میزان کافئین، از دانه های قهوه بدون کافئین استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید