صفحه اصلی > حوادث : انفجار شدید در نزدیکی سفارت اسرائیل در هند

انفجار شدید در نزدیکی سفارت اسرائیل در هند

انفجار شدید در نزدیکی سفارت اسرائیل در هند

انفجار شدید در نزدیکی سفارت اسرائیل در هند

 انفجار شدید در نزدیکی سفارت اسرائیل در هند

از سفارت اسرائیل در هند صدای انفجار شنیده شد.

به گزارش تسنیم، شبکه ان‌دی‌تی‌وی هند به نقل از پلیس این کشور گزارش داد که تماس‌هایی در مورد وقوع انفجار در نزدیکی سفارت اسرائیل دریافت کرده است.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز امروز سه‌شنبه اعلام کرد که یک انفجار در نزدیکی سفارت آن در دهلی نو اتفاق افتاده است و همه کارکنان سالم هستند.

طبق گزارش رسانه‌های هند، پلیس دهلی نو گزارشی مبنی بر وقوع انفجار در نزدیکی سفارت رژیم اسرائیل در هند دریافت کرده و تحقیقات در این باره در جریان است.

همچنین وزارت خارجه رژیم صهیونیستی افزود که مقام‌های تل‌آویو در حال همکاری با همتایان هندی خود برای تحقیقات در مورد علت حادثه در نزدیکی سفارت هستند.

وقوع یک حادثهٔ امنیتی دیگر در دریای سرخ

خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه‌های مصری گزارش داد صدای انفجار‌هایی در آسمان شهر دهب مصر در سواحل دریای سرخ شنیده شده است.

منابع از سقوط یک شی پرنده در حدود دو کیلومتری سواحل شهر دهب خبر دادند. برخی می‌گویند پدافند هوایی مصر فعال شده و این شی را سرنگون کرد.

در همین حال، مرکز عملیات تجارت دریایی بریتانیا اعلام کرد گزارشی از یک انفجار در ۶۰ مایلیِ ساحل الحدیدهٔ یمن ثبت کرده است.

هند برای مقابله با حمله به کشتی‌های تجاری 3 ناوشکن در دریای عرب مستقر کرد

نیروی دریایی هند برای مقابله با حملات به کشتی‌های تجاری 3 ناوشکن مجهز به موشک‌های هدایت شونده در دریای عرب مستقر کرد.

فارس نوشت: چند روز پس از حمله پهپادی به یک کشتی تجاری در سواحل هند، یک تیم خنثی سازی مواد منفجره از این کشتی که در بمبئی پهلو گرفته است بازدید و به بازرسی دقیق آن پرداخت.

براساس گزارش لایو مینت، به دنبال این حادثه دولت هند سه کشتی جنگی با نامهای «آی ان اس کوچی»، «آی ان اس کلکته» و «آی ان اس مورموگائو» و یک هواپیمای شناسایی دوربرد را برای بازدارندگی در برابر این حملات در منطقه مورد نظر مستقر کرده است.

سازمان عملیات تجاری دریایی انگلیس  روز شنبه از حمله پهپادی به یک کشتی حمل و نقل تجاری در فاصله 320 کیلومتری از سواحل هند خبر داد. این کشتی دچار انفجار و آتش سوزی در عرشه شد.

حمله پهپادی به این کشتی تجاری روز شنبه حدود ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی صورت گرفت. به گفته پنتاگون در این حمله هیچ کدام از خدمه یا سرنشینان کشتی مجروح نشدند و آتش‌سوزی ناشی از آن نیز مهار شد.

شرکت دریایی «آمبری» گفته که کشتی تجاری «چم پلوتو» با اسرائیل مرتبط است و از عربستان سعودی به سوی هند در حال حرکت بود.

یک سخنگوی نیروی دریایی هند گفت: «در بدو ورود این کشتی، تیم خنثی‌سازی مهمات انفجاری نیروی دریایی هند کشتی را بازرسی کرد تا ارزیابی اولیه از نوع و ماهیت حمله انجام شود. تجزیه و تحلیل منطقه حمله و زباله های یافت شده در کشتی نشان دهنده حمله پهپادی است.

وی افزود: با این حال، برای تعیین جزئیات حمله از جمله نوع و میزان مواد منفجره استفاده شده، به تحلیل‌های فنی بیشتری نیاز است.

این مقام نیروی دریایی هند همچنین گفته که با توجه به حملات گسترده به کشتیهای تجاری در دریای سرخ و دریای عرب، سه ناوشکن مجهز به موشکهای هدایت شونده در منطقه مستقر شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید