صفحه اصلی > سلامتی : برای جلوگیری از حوادث برای سالمندان چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

برای جلوگیری از حوادث برای سالمندان چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

برای جلوگیری از حوادث برای سالمندان چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

برای جلوگیری از حوادث برای سالمندان چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

برای جلوگیری از حوادث برای سالمندان چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

کمک های اولیه برای آسیب های شایع سالمندان و موارد اورژانس

کمک های اولیه برای افراد مسن در هنگام برخورد با زمین خوردن، سوختگی، مشکلات قلبی عروقی یا سایر حوادث رایج مفید است. اقدامات اصلی را که در صورت بروز حوادث باید انجام دهید در این مطلب از ستیکا  توضیح داده ایم.

دانستن یک سری اقدامات کمک های اولیه برای سالمندان ضروری است تا بتوانند در صورت بروز حادثه اقدام کنند. در کشورهای توسعه یافته، امید به زندگی بسیار بالا است، به طوری که بخش بزرگی از جمعیت بالای 70 یا 80 سال سن دارند.

مشکل این است که با افزایش سن، آسیب پذیرتر می شویم. به همین دلیل است که آسیبی که در افراد جوان لزوماً یک خطر نیست، می تواند در بزرگسالان مسن تر تهدید کننده زندگی باشد.

کمک های اولیه برای افراد مسن به ویژه در مورد کسانی که از یکی از اعضای سالمند خانواده مراقبت می کنند یا برای آنها کار می کنند بسیار مهم است. در این مقاله نحوه عمل در هر موقعیت را توضیح خواهیم داد.

 

چه حوادثی نیاز به کمک های اولیه برای افراد مسن دارد؟

سالمندان یا افراد مسن معمولاً مشکلات حرکتی دارند یا در مواجهه با هر رویدادی شکننده تر هستند. دلیل آن این است که بروز بیماری های همزمان افزایش می یابد. به عنوان مثال، پوکی استخوان، فشار خون شریانی و زوال عقل.

علاوه بر این، شرایط بهداشتی پس از یک سن خاص، بررسی نحوه انجام کمک های اولیه در سالمندان را ضروری می کند. افراد مسن بیشتر در معرض گیجی، ترس و مشکلات بینایی و شنوایی هستند. به همین دلیل است که اقدامات در سالمندان با اقدامات مربوط به افراد جوان متفاوت است.

بیشتر حوادثی که در سالمندان رخ می دهد، سقوط است و بدترین چیز این است که تقریباً 75 درصد از آنها منجر به آسیب به اندام ها یا شانه ها می شود. زمین خوردن اغلب به از دست دادن بینایی یا مشکلات تعادل مربوط می شود. در عین حال، توجه به این نکته مهم است که چنین بی ثباتی می تواند نتیجه مصرف برخی داروها باشد.

یکی دیگر از شرایطی که در افراد مسن باید از آن آگاه بود، خونریزی است. مصرف داروهای ضد انعقاد برای درمان اختلالات قلبی عروقی برای آنها بسیار رایج است. این منجر به افزایش خطر خونریزی در صورت هر گونه آسیب می شود.

 

برای جلوگیری از حوادث برای سالمندان چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

زمین خوردن در افراد مسن بسیار مکرر است و به دلیل عوامل خطر زیادی است

سایر تصادفات رایج

مشکلات قلبی عروقی یکی دیگر از مهم ترین مسائلی است که در سالمندان باید به آن توجه شود. به عنوان مثال، خطر ابتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی بیشتر است.

کمک های اولیه در افراد مسن نیز باید بر درمان عواقب دیابت، مسمومیت با مواد مخدر یا تشنج متمرکز شود. همچنین مهم است که خطر کم آبی یا تغییرات شدید دما را در نظر بگیرید.

 

کمک های اولیه برای افراد مسن بسته به مورد

بسته به حادثه، اقدامات کمک های اولیه برای افراد مسن باید بر حسب مورد انجام شود. این مهم است که بدانید در هر مورد چگونه باید عمل کنید تا خطر عوارض را کاهش دهید. ما متداول ترین موقعیت ها را توضیح خواهیم داد.

 

1. کمک های اولیه برای افراد مسن در صورت زمین خوردن

اولین اقدام در مورد کمک های اولیه برای افراد مسن، در هر شرایطی، درخواست کمک است. وقتی کسی می افتد، سعی کنید او را آرام کنید و به آرامی حرکت دهید. اگر در هر ناحیه ای درد زیاد، تغییر شکل یا ناتوانی در حرکت وجود دارد، از حرکت دادن آن قسمت خودداری کنید.

اگر این کار بدون درد امکان پذیر است، به فرد کمک کنید تا بلند شود. برای این کار باید فرد را برای ثبات بیشتر روی چهار دست و پا قرار دهید. سپس به آنها کمک کنید آرنج های خود را از روی زمین بلند کنند.

در مواردی که زمین خوردن باعث از دست دادن هوشیاری، خونریزی یا استفراغ شده است، باید به اورژانس مراجعه کنید. در صورت مشکل در تنفس یا مشکوک بودن به شکستگی استخوان نیز همینطور.

 

برای جلوگیری از حوادث برای سالمندان چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

کمک های اولیه سالمندان هنگام زمین خوردن

 

2. نحوه عمل در زمان وقوع حادثه

متأسفانه برخورد افراد مسن با خودرو غیرعادی نیست. در این موارد، کمک های اولیه برای افراد مسن باید از استراتژی PWA پیروی کند. این مخفف محافظت، هشدار و کمک است.

بنابراین، اولین کاری که باید انجام دهید این است که فرد را از جاده خارج کنید یا از آن محافظت کنید. سپس بلافاصله به اورژانس اطلاع دهید. پس از انجام این کار، هر کاری که ممکن است انجام دهید تا راه هوایی پاک بماند و خونریزی متوقف شود.

 

3. در صورت خفگی چگونه عمل کنیم

خفگی در هر سنی ممکن است رخ دهد. کمک های اولیه در افراد مسن تفاوت چندانی با سایر سنین ندارد. اگر مشکل تنفسی وجود ندارد، باید فرد را تشویق کرد تا سرفه کند و تا حد امکان به او اطمینان داد.

اگر مشکل در تنفس ظاهر شد، با اورژانس تماس بگیرید و مانور هایملیش را برای رفع انسداد شروع کنید. کاری که هرگز نباید انجام دهید این است که سعی کنید جسم یا غذا را با دست یا با ضربه به سینه فرد خارج کنید.

 

4. کمک های اولیه برای افراد مسن که مسموم شده اند

مسمومیت در افراد مسن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. مانند هر سنی، این می تواند یک اقدام به خودکشی باشد و این گزینه ای است که باید در نظر بگیرید. با این حال، بیشتر به دلیل اشتباه در مصرف دارو رخ می دهد.

هنگامی که مسمومیت بروز می کند، باید علت آن را پیدا کنید. اگر آن را شناسایی کردید، بهترین کار این است که آن را با خدمات اورژانس در میان بگذارید تا آنها دستورالعمل های دقیقی را برای نحوه عمل ارائه دهند.

فرد را تشویق به القای استفراغ نکنید و مایعات یا داروی دیگری ندهید. اگر مسمومیت ناشی از گازی مانند دی اکسید کربن یا دود یا رنگ بود، سعی کنید فرد را به منطقه ای با هوای تمیز ببرید.

 

برای جلوگیری از حوادث برای سالمندان چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

کمک های اولیه سالمندان هنگام خفگی

 

کیت کمک های اولیه

برای انجام کمک های اولیه در افراد مسن ، داشتن یک جعبه کمک های اولیه خوب در خانه ضروری است. در حالت ایده آل، همه خانواده ها باید یکی داشته باشند، اما اگر یک فرد مسن در خانه باشد، مهم تر است. باید حاوی چندین مورد ضروری باشد.

به طور خاص، جعبه کمک های امداد شامل گاز، قیچی، بانداژ و موچین باشد. علاوه بر این، داشتن نوار چسب، حوله های ضد عفونی کننده و ضدعفونی کننده دست نیز مهم است. اگر کمپرس سرد در فریزر و دماسنج داشته باشید بهتر است.

ی در خانه هم باید یک سری داروهای عمومی اولیه باشد. به عنوان مثال، ضد التهاب، ضد درد، ضد تب و حتی کرم ضد عفونی کننده. بسته به شرایط بهداشتی ساکنان خانه، این لوازم متفاوت است.

به عنوان مثال، اگر فرد دیابتی تحت درمان با انسولین باشد، دوزهای اضافی لازم خواهد بود. فشارسنج یا دستگاه قند خون نیز توصیه می شود.

 

برای جلوگیری از حوادث برای سالمندان چه اقداماتی باید انجام دهیم ؟

جعبه کمک های اولیه

 

بسیار مهم است که قاطعانه و سریع عمل کنید

آنچه باید در نظر داشته باشیم این است که دانستن اقدامات کمک های اولیه برای سالمندان می تواند از بسیاری از عوارض جلوگیری کرده و حتی جان آنها را نجات دهد. ما باید سعی کنیم در مورد نحوه عمل در هر موقعیت کاملاً شفاف باشیم.

در حالت ایده آل، هر مراقبی باید از خطرات فردی که تحت مراقبت است آگاه باشد. بسته به بیماری های موجود، احتمال بیشتری برای ابتلا به برخی از انواع حوادث یا موارد دیگر وجود خواهد داشت.

بنابراین توصیه می شود که اعضای خانواده درگیر آسیب شناسی های عزیزان خود شوند و خطرات آن را واقعاً درک کنند. اگر آنها سریع و موثر اقدام کنند، احتمال آسیب جدی یا غیرقابل برگشت کمتر است.

دیدگاهتان را بنویسید