صفحه اصلی > عمومی و فشن : راهنمای خرید لباس راحتی شیک

راهنمای خرید لباس راحتی شیک

چگونه یک لباس راحتی شیک انتخاب و خرید کنیم؟

راهنمای خرید لباس راحتی شیک

راهنمای خرید لباس راحتی شیک

راهنمای انتخاب و خرید لباس راحتی:

همه ی افراد لباسی که در خانه می پوشند با لباس بیرونی آن ها متفاوت است. لباس خانگی باید راحت باشد و با پوشیدن آن باید احساس آرامش کنید. به همین دلیل به آن ها لباس راحتی می گویند. در ادامه این مقاله ستیکا شما را با نکته هایی که باید در هنگام خرید لباس راحتی رعایت کنید، آشنا می کنیم.

همه ما آنجا بوده ایم – به کمد لباس هایمان نگاه می کنیم و کشوهایمان را زیر و رو می کنیم، فقط سعی می کنیم چیزی پیدا کنیم که احساس راحتی کنیم. چه در حال برنامه ریزی برای استراحت در خانه باشیم و چه قصد داریم بیرون برویم، احساس راحتی در لباس هایمان می تواند تأثیر زیادی بر سلامت، شادی و رفاه عمومی روزانه ی ما داشته باشد. بنابراین، چه کاری می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که روی مواردی سرمایه گذاری می کنید که احساس راحتی واقعی به شما می دهند؟ در اینجا چند پیشنهاد وجود دارد که می توانید خودتان آنها را امتحان کنید.

راحتی برای اولین بار از سبک پیشی گرفته است زیرا ما می خواهیم در محیط خانه خود احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشیم. فشارهای همیشه باهوش و شیک به نظر رسیدن و پوشیدن آخرین ترندهای مد دیگر ضروری نیست.

نکته هایی برای خرید لباس راحتی :

احساس راحتی در لباسی که انتخاب می کنیم می تواند به ما احساس قدرت، آرامش و گرمی و خنکی بیشتری بدهد.

مزایای پوشیدن لباس های راحت :

وقتی صحبت از احساس راحتی در انتخاب لباس شما می شود، مزایای زیادی وجود دارد که می تواند در هنگام کار از خانه یک مزیت باشد. لباس های راحت می توانند به شما کمک کنند تا در زمان خود خلاق تر و سازنده تر باشید، زیرا احساس آرامش بیشتری می کنید.

کار راحت از لباس های خانگی خلاقیت و بهره وری را افزایش می دهد :

کیفیت کار شما نیز می تواند بهبود یابد زیرا حواس پرتی کمتری وجود دارد. حتی ممکن است از کار خود لذت بیشتری ببرید. پوشیدن لباس راحت در خانه همچنین می تواند استرس، اضطراب را کاهش دهد و سلامت روانی شما را بهبود بخشد.

راحت ترین مواد لباس راحتی (جنس لباس) :

نوع پارچه، سبک و تناسب فاکتورهای کلیدی هنگام انتخاب پوشیدن لباس راحت هستند. به عنوان مثال، 100٪ پنبه یک الیاف نرم، طبیعی و بادوام است که پوشیدن آن راحت تر از پلی استر است، یک الیاف مصنوعی ساخته شده از پلاستیک، زیرا قابلیت تنفس دارد اگرچه رطوبت را جذب می کند.

کتانی یکی دیگر از پارچه های محبوب است که اغلب در آب و هوای گرم پوشیده می شود زیرا تنفس آن عالی است. بسیار بادوام است اما مانند پنبه، رطوبت را از بین نمی برد و خشک نمی کند.

ابریشم یکی دیگر از الیاف طبیعی است که وزن سبک و قابل تنفس دارد اما رطوبت را نیز جذب می کند. از طرف دیگر پشم مرینو قابل تنفس است، رطوبت را از بین می برد و می توان از آن برای ساخت لباس های سبک استفاده کرد.

اگر به دنبال پارچه هایی با قابلیت تنفس هستید تا در هوای گرم خنک بمانید، بافتنی های باز، بافت های گشاد، پارچه های نازک و الیاف را انتخاب کنید. بدانید هر چه نور بیشتری از پارچه عبور کند، قابلیت تنفس بیشتری دارد.

همچنین موادی برای جذب رطوبت و خشک شدن سریع برای کمک به کاهش تعریق و تبخیر رطوبت از پوست وجود دارد. از این پارچه ها معمولا برای تولید لباس های اکتیو استفاده می شود. اگر ترجیح می دهید در خانه روی مبل خود استراحت کنید، لباس های گشاد بهترین گزینه برای شما هستند.

 

راهنمای خرید لباس راحتی شیک

برای لباس راحتی از لباس هایی که پلاستیک دارند استفاده نکنید

کیفیت دوخت و تولید لباس :

فقط لباس های باکیفیت بخرید و از تکه هایی که باعث پاره شدن، از بین رفتن دکمه ها یا نخ ها می شوند، اجتناب کنید. لباس های خوش ساخت که از مواد بادوام و مقاوم ساخته شده اند بهتر هستند.

لباس های شیک و ارزان معمولاً بی کیفیت هستند و بعد از پوشیدن شیک به نظر نمی رسند. اگر لباس های بد دوخت بخرید، به سرعت متوجه خواهید شد که چیزی برای پوشیدن ندارید.

لباس های باکیفیت ممکن است هنگام خرید آن گران تر باشند، اما در درازمدت با تغییر کمتر لباس ها، در هزینه تان صرفه جویی خواهید کرد. روی قطعات ضروری، باکیفیت و ظریف سرمایه گذاری کنید که همچنین بی عارضه و شیک هستند.

 

به دقت فکر کنید که چگونه پول خود را برای لباس خرج می کنید. یک قدم به عقب بردارید و به جای لباس هایی که فقط چند بار می پوشید، روی تعداد کمتری از قطعات باکیفیت سرمایه گذاری کنید.

مناسب فصل :

از لباس های مناسب فصل استفاده کنید.

لباس های آستین بلند و ضخیم را در فصل های سرد سال بپوشید

اندازه و تناسب لباس :

لباس هایی نخرید که مناسب شما نیستند. اگر یک سایز خیلی بزرگ یا خیلی کوچک هستند، خرید غیر ضروری انجام ندهید. لباس هایی که مناسب نیستند را نپوشید. در غیر این صورت، شما در معرض خطر از دست دادن سبک و ظرافت هستید.

از تاپ های خیلی بزرگ، لباس های گشاد و شلوارهای گشاد که شکل شما را پنهان می کند و اندام شما را بزرگتر از آنچه هست نشان می دهد، خودداری کنید. لباس های گشاد، شیک به نظر نمی رسند. و لباس های خیلی کوچک فقط ناراحت کننده هستند.

استفاده از رنگ های تند و روشن :

پوشیدن رنگ های تند و روشن نیز می تواند به تقویت خلق و خوی شما کمک کند، به خصوص اگر احساس ضعف دارید و می خواهید انگیزه داشته باشید. شما به راحتی می توانید با پوشیدن اکسسوری های جسورانه و پر جنب و جوش از جمله جواهرات، روسری های گردن، هدبند، کراوات، جوراب ها و حتی دمپایی ها رنگی به آن اضافه کنید!

تجهیزات جانبی برای لباس راحتی :

لوازم جانبی زیادی وجود دارد که به طور ویژه با در نظر گرفتن راحتی طراحی شده اند. برای ماه های سردتر یا خنک تر، جامپرهای بافتنی بزرگ می توانند حسی دنج به شما بدهند. همچنین روکش ها و شال هایی وجود دارد که می توان از آن ها برای ایجاد گرما و راحتی بیشتر در حین بیرون رفتن استفاده کرد. روسری، کلاه و دستکش نیز در این دسته قرار می گیرند.

لباس پوشیدن راحت امکان پذیر است – فقط باید در زمینه های مناسب سرمایه گذاری کنید. امیدواریم برخی از پیشنهادات بالا برای شما مفید واقع شوند. برخی از آنها را امتحان کنید و ببینید چگونه پیش می روید.

هنگام پوشیدن لباس راحتی از لوازم جانبی استفاده کنید

بایدها و نبایدهای لباس راحتی :

• لباس کهنه نپوشید: به غیر از یک دست لباس برای کار، سایر لباس های کهنه شده خانگی را دور بیاندازید و لباس های جدید و زیبا به تن کنید.

• لباس خواب را فقط زمان خواب به تن کنید: کل روز را با لباس های ساتن یا گیپور در خانه نگذرانید.

• لباس های راحتی بپوشید: لباس خانگی نباید تنگ یا سفت باشد.

• لباس های اندازه به تن کنید: درست است که لباس خانگی باید راحت باشد، ولی لباس های خیلی گشاد نپوشید و لباس های خانگی را هم اندازه خود تهیه کنید.

• صندل بپوشید: برای مراقبت و محافظت از پوست کف پا و همچنین مراقبت از پاها در برابر رطوبت و بیماری هایی مانند روماتیسم، در خانه صندل بپوشید.

• لباس های متنوع بپوشید: تمامی لباس های خانگی خود را با یک مدل و اندازه و حتی یک رنگ تهیه نکنید. انواع مختلفی از لباس راحتی زنانه، دخترانه و مردانه وجود دارند که می توانید تهیه کنید.

• به فرم بدنتان توجه کنید: در انتخاب لباس راحتی خانگی به قوانین مربوط به فرم بدن های سیب، گلابی، ساعت شنی، مثلث وارونه و مستطیل توجه کنید.

• برای قدبلند به نظر آمدن در خانه لباس های هم رنگ بپوشید: برای این که در خانه قدتان بلندتر به نظر بیاید لباس های بالاتنه و پایین تنه را هم رنگ انتخاب کنید.

• به طرح ها توجه کنید: بهتر است که اگر اندام درشت و تپلی دارید، برای انتخاب لباس راحتی خانگی سراغ لباس هایی با طرح ریز بروید و برعکس.

 

دیدگاهتان را بنویسید