صفحه اصلی > عمومی : سال ۱۴۰۳ چه رنگی است

سال ۱۴۰۳ چه رنگی است

با نزدیک شدن ماه دسامبر و سال نو میلادی، دوباره زمزمه هایی درباره رنگ سال 2024 به گوش می رسد. همانطور که می دانید، هر ساله موسسه پنتون (Pantone) وظیفه معرفی رنگ سال جدید را دارد.

این موسسه که فعالیت اصلی آن در حوزه تولید رنگ و نامگذاری رنگ های مختلف است، بیش از 20 سال است که با شروع سال نو، یک رنگ خاص را به عنوان رنگ سال معرفی می کند. تیم تحقیقاتی این موسسه برای انتخاب رنگ سال زمان بسیاری صرف می کنند.

زیرا این رنگ با در نظر گرفتن فاکتورهای متعددی مانند شرایط اجتماعی، اقتصادی، سلامت و حتی سیاست، انتخاب می شود. حالا که تقریبا 2 ماه به سال جدید میلادی باقی مانده، همه منتظر معرفی رنگ سال 2024 توسط موسسه پنتون هستند.

معرفی این رنگ همواره تاثیرات بسیاری در دنیای مد داشته است. رنگ سال معمولا مفاهیم مختلفی در دل خود دارد. موسسه پنتون هر ساله با معرفی رنگ سال جدید، دلایل انتخاب آن را نیز بیان می کند. به این ترتیب، هر بار با دیدن این رنگ، مخاطب فلسفه انتخاب آن را نیز به یاد می آورد.

اگر طرفدار مد هستید یا همواره برای آشنایی با رنگ سال هیجان دارید، مطالعه این مطلب برای شما جذاب خواهد بود. زیرا در ادامه این مطلب قصد داریم به رنگ سال 2024 و آشنایی با آن بپردازیم.

رنگ سال 2024 موسسه پنتون چه رنگی است؟

 رنگ سال 2024 موسسه پنتون، رنگ هلویی مخملی و ملایم است.

چشمان خود را ببندید و در ذهن خود رنگ هلویی مخملی را بر روی پارچه های ساتن و ابریشم تصور کنید. این ترکیب دقیقا چیزی است به عنوان رنگ سال موسسه پنتون معرفی شده است.

این رنگ خاص و دوست داشتنی با ترکیب صورتی و نارنجی کم رنگ ساخته می شود. رنگ سال 2024 موسسه پنتون در تاریخ 7 دسامبر اعلام شد و این موسسه بلافاصله اعلام کرد این رنگ با الهام گرفتن از کلماتی نظیر ملایم، مخملی، معاصر و پرورش دهنده ایجاد شده است.

علت انتخاب هلویی مخملی به عنوان رنگ سال 2024

این رنگ می تواند در نگاه اول شما را به یاد شکوفه های بهاری بیندازد و در شما حس آرامش را زنده کند. کاملا درست متوجه شدید. هدف موسسه پنتون نیز همین است. آن ها تلاش کردند تا با این رنگ نیاز مردم به کم کردن استرس و تاکید به مراقبت از خود و دیگران را هدف اصلی خود قرار دهند.

 لتریس آیسمن مدیر موسسه پنتون و متخصص رنگ متذکر شده است که رنگ هلویی برای دوره ای که در آن زندگی می کنیم بسیار مناسب است. این رنگ بازتابی از نیازها و خواسته های انسان است، که ممکن است در زمان های حساس و چالش برانگیز متوجه آن شویم.

علت-انتخاب-هلویی-مخملی-به-عنوان-رنگ-سال-2024

 ایزمن در مصاحبه ای که با سایت تایم داشته است گفت:

«با ورود به سال 2024 برخی از چیزها به طور ویژه ای برای ما آشکار می شوند. یکی از آن ها مفهوم سبک زندگی است. این مفهوم به تازگی برای اکثریت مردم معنای جدیدی پیدا کرده است. ما در این دوره از زندگی ممکن از جنبه های متفاوتی احساس آشفتگی کنیم. در نتیجه نیاز ما به پرورش، همدلی و دوستی و مهربانی افزایش می یابد. با این تصور که بتوانیم آینده ای آرام تر و قوی تر را برای خود و اطرافیانمان بسیازیم باید به این جنبه های توجه بیشتری داشته باشیم.»

رنگ سال 2024 چه پیام هایی برای ما دارد؟

 ایزمن در جای دیگری از مصاحبه خود اشاره می کند که آن ها سعی داشتند با این رنگ پیامی مبنی بر اهمیت سلامت و تندرستی برای ذهن، بدن و روح را به مخاطب خود یادآوری کنند.

او تاکید کرد که به همه ی ما به طور مدام تاکید شده است که بخش مهمی از یک زندگی خوب و کامل به داشتن سلامتی، استقامت، قدرت و لذت بردن وابسته است. در دنیایی که همه به پول و دستاوردهای مادی تاکید می کنند، لازم است که به پرورش و درون خود بیشتر توجه کنیم.

رنگ سال 2024 / 1403 به پیشنهاد موسسه WGSN، هلویی

اگر شما هم مانند ما هیجان دارید که بدانید موسسه پنتون برای رنگ سال 2024 چه رنگی را در نظر داشت، حتما از مطالعه این مطلب لذت خواهید برد.

رنگ-سال-2024-به-پیشنهاد-موسسه-WGSN،-هلویی

این کمپانی فعالیتی مشابه با موسسه Pantone دارد اما کاملا مستقل عمل می کند. محققینی که در این شرکت فعالیت می کنند، با شروع هر فصل، یک پالت رنگی به طرفداران خود پیشنهاد می کنند. با نزدیک شدن به سال 2024 میلادی نیز در سپتامبر امسال، رنگ سال مد نظر خود را اعلام کرده بودند. Apricot Crush رنگ رسمی است که این موسسه برای سال نو 2024 در نظر داشت. به طور خلاصه می توان گفت «صورتی هلویی» یا «زردآلویی» نام این رنگ است. موسسه WGSN معمولا برای انتخاب رنگ سال، پیرو رفتار مصرف کننده است. متخصصین حاضر در این شرکت با بررسی رفتار مشتریان و مخاطبان دنیای مد، اقدام به انتخاب رنگ سال می کنند.

بر اساس گفته های متخصصین موسسه WGSN رنگ سال 2024 ترکیبی از نارنجی و صورتی است. رنگ Apricot Crush یا هلویی قرار است نمادی از آرامش و خوش بینی برای مردم جهان باشد. ترکیب این دو رنگ خاص برای مصرف کنندگاه طراوت بخش خواهد بود. زیرا رنگ صورتی موجود در آن حسی دلپذیر به شما می دهد. رنگ نارنجی کم رنگ موجود در آن نیز می تواند به عنوان یک رنگ انرژی بخش عمل کند. به این ترتیب، اگر روزتان را با این رنگ آغاز کنید، قدرتی مضاعف برای مقابله با انرژی و رخدادهای منفی خواهید داشت. این رنگ میوه ای ارتباطات اجتماعی شما را نیز تقویت خواهد کرد. از طرف دیگر قرار است به عنوان یک یادآور عمل کند که طبیعت و تغذیه سالم و طبیعی را فراموش نکنید. این رنگ را می توانید با کد رنگی F87C56 در پالت رنگ های پنتون پیدا کنید.

3 رنگ گرم پرطرفدار برای بهار و تابستان سال آینده

این 3 رنگ گرم و پرطرفدار از میان کالکشن برندهای معروف برای بهار و تابستان سال آینده انتخاب شده است. یکی از این رنگ ها ممکن است به عنوان رنگ سال 2024 به صورت رسمی توسط موسسه پنتون انتخاب شود. شما نیز می توانید این رنگ ها را به عنوان یک پالت جذاب برای استایل بهار 1403 خود در نظر بگیرید.

رنگ نارنجی روشن برای بهار 1403

نارنجی-روشن-برای-بهار-1403

Sun Orange به معنای نارنجی خورشید یا اصطلاحا نارنجی روشن، یکی از رنگ های پیشنهاد شده برای بهار 2024 است. این رنگ دوست داشتنی شباهت زیادی به رنگ سال معرفی شده توسط موسسه WGSN دارد. این رنگ می تواند یادآور غروب دل انگیز آفتاب در ابتدای بهار و انتهای تابستان باشد. این رنگ را می توانید با کد 16-1257 TCX در پالت رنگ های پنتون پیدا کنید.

رنگ چای رویبوس، قرمز تیره

رنگ چای رویبوس، قرمز تیره

Rooibos Tea نام رنگ خاصی است که از رنگ جذاب چای رویبوس الهام گرفته شده است. چای رویبوس شکلی شبیه بریده های چوب قرمز دارد. شاید بتوان به این رنگ، رنگ چای قرمز هم گفت. به طور کلی رنگ Rooibos Tea ترکیبی از قرمز و قهوه ای است. این رنگ گرم و دوست داشتنی شباهت زیادی به آلبالویی دارد و شما می توانید استایلی متفاوت و شیک با این رنگ در بهار 1403 داشته باشید. احتمال اینکه این رنگ به عنوان رنگ سال 2024 زیاد است. این رنگ را می توانید با کد 18-1355 TCX در پالت رنگ های پنتون پیدا کنید.

رنگ قرمز آتشین

رنگ-قرمز-آتشین

Fiesta یا قرمز آتشین از نظر ترکیب رنگی، ترکیبی از قرمز و نارنجی است. به طور کلی ته رنگی نارنجی، گرم و خیره کننده دارد. این رنگ می تواند یک انتخاب خیره کننده برای استایل بهار 1403 شما باشد. در بحث پیش بینی رنگ سال 2024/ 1403 به نظر می رسد این رنگ تناژی شبیه به قرمز آتشین داشته باشد. در واقع برای سال جدید باید منتظر رنگی گرم و پرشور باشیم. رنگ Fiesta را می توانید با کد 17-1564 TCX در پالت رنگ های پنتون پیدا کنید.

3 رنگ پاستلی دوست داشتنی

در حال حاضر تنها می توانیم به پیش بینی رنگ سال 2024/ 1403 که ممکن است موسسه پنتون اعلام کند، بپردازیم. به همین دلیل نمی توان از در نظر گرفتن رنگ های روشن و پاستلی غافل شد. این سه رنگ روشن و دوست داشتنی نیز جزو پرکاربردترین رنگ های به کار رفته در فشن شوهای 2023 بودند.

رنگ آبی یخی

رنگ-آبی-یخی

یکی از جذاب ترین رنگ های پاستلی سالهای اخیر، آبی یخی یا Chambray Blue است. به طور کلی آبی رنگ محبوبی است و طیف گسترده ای دارد. Chambray Blue آبی خیلی روشن است و می توان گفت رنگ آن شباهت زیادی به پارچه جین با رنگ آبی یخی دارد. این رنگ به راحتی با رنگ ها متعدد ست می شود و همین نکته می تواند دلیل محبوبیت بسیار او باشد. این رنگ آرامش بخش و دوست داشتنی را می توانید با کد 15-4030 TCX در پالت رنگ های پنتون پیدا کنید.

رنگ یاسی کبود

رنگ-یاسی-چرک

Burnished Lilac همان رنگ یاسی است که اندکی چرک یا تیره شده است. میتوان آن را با عنوان یاسی کبود نیز نامگذاری کرد. این رنگ شباهت بسیاری به رنگ سال 2022 دارد و در واقع یک نسخه روشن از آن است. Burnished Lilac یک رنگ روشن، دخترانه و جذاب است که به راحتی می توانید آن را با طیف گسترده ای از رنگ های پاستلی ست کنید. رنگ یاسی کبود را می توانید با کد 15-1905 TCX در پالت رنگ های پنتون بیابید.

رنگ خاکی روشن

رنگ-خاکی-روشن

Brush همکنون یکی از رنگ های ترند به خصوص در استایل مینیمال محسوب می شود. این رنگ طبیعی و دوست داشتنی به طیف روشن رنگ خاکی تعلق دارد. شما می توانید آن را در طراحی لباس های مختلف، مخصوصا لباس های تابستانی ببینید. این رنگ ساده که می تواند یادآور طبیعت و وضعیت کره زمین باشد نیز یکی دیگر از گزینه های رنگ سال 2024 است. این رنگ را می توانید با کد 16-1317 TCX در پالت رنگ های پنتون پیدا کنید.

باتشکر از همراهی شما با ستیکا

دیدگاهتان را بنویسید