صفحه اصلی > غذا و نوشیدنی : طرز تهیه مربای پوست نارنج خوشمزه

طرز تهیه مربای پوست نارنج خوشمزه

طرز تهیه مربای پوست نارنج خوشمزه

طرز تهیه مربای پوست نارنج خوشمزه

طرز تهیه مربای پوست نارنج خوشمزه

طرز تهیه مربای پوست نارنج با طعم ایده آل

مربای پوست نارنج یک مربای خوش عطر و خوش رنگ است که رنگ و بوی تازه ای به سفره صبحانه می دهد. در این مطلب از ستیکا شما را با دستور تهیه انواع مربا با پوست نارنج آشنا می کنیم.

مربای پوست نارنج یکی از مرباهای بسیار خوش رنگ و معطر است که علاوه بر وعده صبحانه میتوانید از آن برای تزئین کیک و دسر و انواع شیرینی هم استفاده کنید.

تهیه مربای پوست نارنج بسیار ساده است ولی از آنجا که باید در ابتدا تلخی پوست نارنج را بگیرید کمی نیاز به صبر و حوصله دارد و زمان بر است. در ادامه مقاله طرز تهیه انواع مربا پوست نارنج تازه و پوست نارنج خشک و مربا با پوست نارنج درسته را به شما آموزش می دهیم.

مواد لازم مربا پوست نارنج تازه

پوست نارنج  ۱۰۰گرم
شکر ۱ کیلو گرم
آب لیمو ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه مربا پوست نارنج تازه

پوست نارنج را خلالی خرد کنید و 3 ساعت در آب گرم بگذارید خیس بخورد. بهتر است چند بار آب را عوض کنید. مقداری آب در قابلمه بریزید و روی شعله قرار دهید تا به جوش بیاید سپس پوست نارنج را داخل قابلمه بریزید و 5 دقیقه بجوشانید و آبکش کنید. 4 – 5 بار این مرحله را تکرار کنید تا تلخی پوست نارنج از بین برود.

3 لیوان آب و شکر روی حرارت بگذارید و شعله را زیاد کنید تا به جوش آید سپس شعله را کم کنید و صبر کنید شکر حل شود و پوست نارنج را اضفه کنید.

زمانی که شربت به قوام رسید آبلیمو را اضافه کنید و بعد از 2 دقیقه حرارت را خاموش نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید